Araç kiralama koşulları

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı ?

Aklınıza takılan tüm sorular için bize ulaşın, profesyonel destek ekibimizden bilgi alın. 

Sabit Telefon

+90 (232) 431 05 99

Cep Telefonu

+90 (533) 452 96 66

Adres

5745 Sokak No:4/2 MTK Sitesi Çamdibi, Bornova / İzmir

Mail

info@mgnrentacar.com

SIKÇA SORULAN SORULAR

araç kiralama koşulları

B, C, D, K grupları için en az 21 yaşında ve 1 yıllık ehliyete sahip; F, J grupları için en az 28 yaşında, en az 1 yıllık ehliyete sahip kişiler otomobil kiralayabilir.

Araç kiralama işlemleri için kiralayacak kişiden ehliyet, kimlik ve kendi adına düzenlenmiş kredi kartı firmamız tarafından talep edilir.

Aracı kiralayanın dışında kişilerin kullanabilmesi için geçerli ehliyetin sözleşmede gösterilmesi gereklidir. Ek sürücü için ücret alınmamaktadır. En fazla bir kişi ek sürücü olarak tanımlanabilir. Ek sürücü olacak kişiden ehliyet ve kimlik kartı talep edilir.

Otomobilleri hangi şehirde olursanız olun; hava alanı, tren garı, liman, otel, iş yeri ve otogarlarda haber vermek koşuluyla teslim etme ve teslim alma koşulları için firmamızla irtibat kurunuz.

Trafik yasalarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk ve ceza kiralayana aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi ve mahalli makamlar tarafından tutulması halinde geçen süreler, sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Firmamız Kiralayacağınız tüm araçlarda ister Adınıza istersenizde Firmanızın adına kiraladığınız araçın detayları açık şekilde yazılmak üzere fatura kesmektedir.

Araç kiralama işlemlerimizde Günlük 250 km, Aylık 4.000 km, Yıllık 40.000 km sınırlama uygulanmaktadır.

Araçlarımız depoları boş olarak teslim edilir ve teslim alınır.

"Tek taraflı" hasarlarda polis tutanağı ve alkol muayenesine ilişkin resmi evrakların firmamıza iletilmesi gerekmektedir. "Çift taraflı" kazalarda ise karşı taraf ile anlaşmalı olarak tutanak tutulabilir.

Günlük kiralanan araçların 24 saat içerisinde teslim edilmesi gerekmektedir. 24 Saati 2 saat aşan gecikmelerde bir günlük ücret talep edilir.

Arıza durumunda 7 gün 24 saat boyunca 0232 431 05 99 - 0232 431 05 96 numaralı telefonlardan destek alabilirsiniz. Destek ekibimiz bulunduğunuz yere gelerek arızalı aracı teslim alır ve yerine size yeni araç teslim eder.

Fiyata kasko ve Mali Mesuliyet Sigortası dahildir. Kasko sigortası, araçta meydana gelebilecek her türlü maddi hasarı, aracın çalınmasını ve zarar verilen karşı araçtaki maddi hasarlarla, zarar verilen karşı aracın içinde bulunan kişilerin hasarlarını belli limitler çerçevesinde karşılayan sigortadır. Ancak tüm bu sigortaların geçerli olabilmesi için ; muhtemel kaza anında sürücünün uyuşturucu veya alkol etkisi altında olmaması, yasal hız sınırlarını aşmamış olması gereklidir. Ayrıca ; araç kaza yerinden kaldırılmadan, Polis trafik zaptının tuturulması gereklidir.

× Danışma Hattı !